Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozrite si zoznam nových ekonomických opatrení kvôli koronavírusu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

o.č.r. by mala byť minimálne
vo výške 72% čistého príjmu zamestnanca.. lenže to by muselo igorovi na obyčajných ľuďoch záležať.. :-/
dati de us.. rafael is the e.u. tennis #1 !!
jo, súdruhu, len kde brať a "nekrásť", zvlášť keď nikto nevie, koľko mesiacov tieto opatrenia budú trvať.
petoo123
< 1 2

 

nie dlho ... lebo ked ludia nebudu mat co zrat, pojde nejaka korona bokom :)
 

:-)))))

dati, ty si dobry pod*ebovak :-)
bavis sa dobre?
par ludi ti nato isto skoci
pre tych menej chapavych - 55% hrubej mzdy, co schvalila vlada je 72% cisteho, ktore spomina dati
 
Hodnoť

nebude to 400M

mesacne, bude to viac... 2/3 ekonomiky stoji
 

 

tiez sa mi zda ze tam chybaju nuly ...
 
Hodnoť

(:

neviem či sa smiať, alebo plakať :),
toto sú opatrenia?,
kde sú výpadky v tržbách a na nich naviazané úverové zaťaženie firiem?,
počítate to vôbec?, kto to bude platiť? :)
je kopec firiem, ktoré pracujú ďalej v obmedzenom režime, ale prerábajú každý deň momentálne - tie bude kto sanovať?, lebo sú obmedzené (stoja) len kvôli štátnym nariadeniam
ak odrbete ľudí, čo odrbete, tak sa vám tu vráti Fico s Kotlebom a budú mať cez 50% spolu
 
Hodnoť

Su velmi pomali

Pri takomto tempe to nemaju firmy sancu rozdychat. Treba platit DPH a ine dane. Firmy medzi sebou samozrejme prestali uhradzat faktury vo velkom. Hrozi tu platobna neschopnost hlavne aj z tychto dovodov.
Tieto problemy sa netykaju iba pohostinstiev, restauracii a pod.
Ekonomika je z velmi velkej casti paralyzovana.
Par mesiacov kriza a budeme to vsetci rozdychavat roky. Chcel by som mat nazor pana Kazimira s jeho stihlym V :-)
 

 

netáraj DPH platí spotrebiteľ v cene výrobku, právnická osoba to iba namiesto neho odvádza a daň z príjmu bude za rok 2020 nulová , keďže mnohé firmy vykážu stratu, kt. si budú odpočítavať ešte ďalšie roky. Netreba podporovať podnikateľský sektor, trh to vyrieši lepšie ako vláda. Mnohé firmy zaniknú iné potrebné vzniknú.
Viva la capitalism.
 

(:

a teba živí čo a kto?
 

 

nie som odkázaný na štát, ak na to narážaš
 

(:

Nie nenarážam, ale
extrémne málo ľudí si uvedomuje jednu vec a píšem to ako papagáj dookola, že môžeš sa mať sam lepšie (šťastie, rodina, financie, firma, zdravie, atď.) ale keď sa má zle tvoje okolie alebo časť tvojho okolia = musíš to riešiť aj ty, má to dopady aj na teba a nehovor, že nie, lebo nežiješ na pustom ostrove.
Preto teraz všade počuješ to slovo solidarita s každej politickej kapacity vo svete.
Nepotrebujem pomoc od štátu, ale bude tu kopec a fakt, že kopec ľudí, ktorí budú mať existenčné problémy či už ako firmy a následne ich zamestnanci, alebo fyzické osoby a hlavne napr. skupina živnostníkov. Veď tu je skupina ľudí, cca 700-800 tis., ktorá je na úplnej hrane chudoby v rámci našej životnej úrovne, máš tu 1/3 populácie, ktorá nemá na mimoriadny iný výdaj (napr. pokazená TV, chladnička, oprava auta). Rozumieš?
Tieto rozprávky, že trh vyrieši všetko už sú za nami, hovorí ti niečo meno Margaret Thatcherová (tvrdá, konzervatívna ženská, neuhla ani baníkom)?, chytila v 80-rokoch britskú ekonomiku za pačesy a vieš čo robila? skresala štátne výdavky, prestala podporovať stratové firmy, znárodňovala, lebo inej cesty nebolo, keď sa vyliečili podniky, tak ich predala. Trh rieši veci, len do určitého momentu, tie generálne veci nevyrieši, to mi ver.
U nás?, ok nech sa štát vykašle na najslabších a malé a stredné firmy, ale chcem vidieť škrty na mzdách štátnych úradníkov - 20% a zoštíhlenie štátnej správy o 1/3. Nájdu sa možno financie aj pre tých čo tie financie vyrábajú.
 

 

nemám nič nič proti škrtom na mzdách štátnych úradníkov, možno kríza odhalí že mnohé miesta sú zbytočné a dajú sa robiť s oveľa menším počtom ľudí. problém mám s podporou hospodárstva na strane ponuky(podporu firiem) tam je obrovský priestor pre korupciu a možnosť podpory neefektívnej výroby alebo služieb. Netušíme ako sa zmenia spotrebiteľské návyky a nikto z vlády nevie čo budú ľudia potrebovať a čo nie.
 

(:

Sú tu absurdné nariadenia zo štátu a následne vyžadujúc kontrolu právnických a fyzických osôb potrebujú na to kopec ľudí, byrokracia je u nás: nechcem hrešiť.
neviem či je to stále, ale u nás nevedeli medzi sebou komunikovať SocPoist a VZP v roku 2020!!!, tisícky ľudí im behajú s papierikmi od jedného k druhému.
Prezamestnanosť na štátnych, mestských, obecných, VUC úradoch je veľká, tam kde majú byť v skutočnosti ľudia navyše a aj platy lepšie, tým to chýba: polícia, lekári, učitelia, hasiči.
Treba úplne vykostiť štátny rozpočet 2021(2,3) od kšeftov, proste každý si bude musieť jeden, dva, tri roky odpustiť všetko čo chcel, žiadne investície, iba nevyhnutné životné veci pre krajinu a ľudí.
Posvietiť si na každý rezort, všade je veľké plytvanie a ministri musia tlačiť smerom dole na svojich, zdroje v EU sú, len sedia na nich nesprávni.
 

vsetko by vyriesil zakladny prijem

a zrusenie povinnej školy, kazdy by malo dost na prezitie a netreba nikoho zachranovat, najviac potrebne by sa stalo potravinarstvo,polnoh, a mozno stavebnictvo , zbytocne cinnosti by sa samozrusili vratane nezmyselnej statnej spravy...
 

 

zaujimavy nazor :-)
 
Hodnoť

a kde su rodiny s detmi?

zrusena skola znamena viac starostlivosti o deti, obed naviac, zvysene naklady , takze deti v rodinach netreba podporovat, ich prezitie nie je dolezite ani pre tuto vladu?
 

< 1 2

Najčítanejšie z ekonomiky