Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Daniari počas pandémie krátili doručovacie lehoty, môže to spôsobiť problémy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

daniari si odjakživa robia čo

chcú, toto je maličkosť pri ich iných výčinoch.
 

Nie len daniari

Pošta nedodržuje, že má dávať aj tzv modré lístky s oznámením o opakovanom pokuse o doručenie s uvedením dňa a času opätovného doručenia. Žlté lístky tiež doručuje všelijako a do zlých schránok. Hlavne keď roznášajú brigádnici. Celá fikcia doručenia by sa mala zrušiť. Štát má možnosti ako zásielku doručiť do vlastných rúk, tak ich má použiť ak sa mu poštou vráti ako neprevzata. Navyše neprevzatie môže mať rôzne dôvody, ktoré nie sú marenim doručenia (choroba, dovolenka, služobná cesta......) Štát by nemal ku všetkým občanom pristupovať ako ku kriminálnikom. Fikcia doručenia takým prístupom je. Podľa mňa je najvyšší čas ju zrušiť v zákonoch.
 

RE: IVO

vynikajuco vystihnute, suhlas!
 

neschopne svine na financnej sprave

alebo aj schopne vsetkého. davno mali dorucovat danovnikom dokumenty elektronicky !!!
tak ako im musia danovnici dorucovat uz teraz !!!
 

posta

pravidelne pise na listocek 18 dni a ked pridem na postu vravia zasielka je uz na ceste spet, lebo doba na vyzdvihnutie bola 5 dni.

Mne tiez prislo z DU a zjavne tam nebola predlzena doba lebo som to nestihol vyzdvihnut .

skoda hovorit. Ani netusim kolko bola odberna doba lebo prislo len oznamenie bez dlzky doby kolko to ostane na poste. Mam POBOX.
 
Hodnoť

elektronická schránka

A prečo DÚ nevyužíva elektronické schránky? Každý podnikatelský subjekt je povinný ju mať, stálo to mrte penazí a ziadne institúcie to nevyužívajú.
 

 

Dokonca je každý okrem fyzickych osôb povinný s finančnou správou komunikovať elektronicky,, teda okrem samotnej finančnej správy:))) ináč rôzne zbytočne notifikácie finančná správa posiela,, vtedy príde notifikácia, že máte v schránke na portáli FS novú správu, ale nenapisu ani predmet správy ani ku ktorému subjektu a tak ak máte autorizovaných viac subjektov, tak chodite po jednotlivých účtoch a hľadáte..... Tomu sa hovoria špičkové služby ktoré vďaka informatizacii šetria čas
 

 

Ja tak trochu dufam zeby elektronizaciu dali pod jeden urad a dali ho tym chalanom co stale upozornuju na chyby.
 

Nie

SZČO nieje ako FO fyzická osoba povinný ju mať
 

pretože je to banda všivavá

banda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavábanda všivavá
 
Hodnoť

ten kto verí vláde a politikom robí

veľkú chybu.Preto na Slovensku aj v čase krízy sa musíte správať tak ako keby nebola. to isté bolo aj na stavebných úradoch- vraj sa lehoty Predlžujú. Nič sa nepredlžovalo. Akurát, že nikto z nich nechodil do roboty.
 
Hodnoť

 

Daniari buzerujú poctivých. Pomáhajú nepoctivým s DPH vratkami a daňovými únikmi. Čo je na tom nelogického? Ako by vedeli vykázať činnosť a účinnosť svojej práce? Ako by vedeli odvôvodniť nutnosť úplatkov?
 
Hodnoť

Zaostali danovaci

Banda daňovácka mala uz roky dorucovat do elektronickej schránky, bohužiaľ ich neschopnosťou stále používajú postu ako v praveku.. No a potom ešte takato svojvola... Hlavne, ze im už dávno subjekty musia vsetko dorucovat elektronicky. Je to hanba. Šak ich ta chytrica Orda Oravcova nauci, keď im bude velit...
 
Hodnoť

"Z prípad na prípad"?

to je podľa vzoru SME?
Daniari si robia čo chcú, tento denník vyvíja vlastnú slovenčinu...
 
Hodnoť

DÚ má vždy pravdu

Mne už DÚ naparil pokutu 30 eur aj za to, že som podala o niekoľko dní skôr hlásenie o dani vyberanej zrážkou a zaplatila ju. Išlo asi o 100 eur. Najprv volala jedna úradníčka, že to nevie zaevidovať do systému, lebo ten s takou možnosťou nepočíta. Potom ma požiadala, aby som hlásenie podala ešte raz - ale už po termíne a že žiadnu pokutu nedostanem. Po dvoch rokoch sa tam úradníčky vymenili a tá nová mi hneď poslala pokutu za to staré hlásenie. Keď som jej chcela vysvetliť, ako to bolo (našlai tam 2 hlásenia k jednej veci), tak ma odbila, že aj tak som urobila chybu, lebo hlásenie mám podávať v termíne, a nie v predtermíne.
 


Najčítanejšie z ekonomiky