Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bez gastráčov nepomrieme (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

ked to stat s gastracmi mysli vazne, tak by v prvom rade pracujucemu mal posielat po dva na vikend a kazdemu dochodcovi 30 na mesiac. Snad nechceme aby dochodcovia umreli na hlad a rovnako pracujuci cez vikend (nebodaj cez dovolenku).
 

 

To čo za nezmysly Ťa napadli ? Vieš vôbec, čo sú to tie "gastráče" a aký bol pôvodný zámer na ich vydávanie? To nie je náhrada za sociálne dávky, či na prilepšenie....
 

Skús vysvetlit ak vies

na čo sú dobre? Alebo skús pochopiť jednoduchý článok, viem, je to pre teba ťažké
 

Gastráče vznikli ako náhrada

pre pracujúcich, ktorí nemali možnosť najesť sa v závodnej jedálni. A závodné jedálne - to bola priorita socialistického štátu, lebo pracujúci potrebovali zdravú stravu, ktorú by inak nemali (v obchodoch málo tovaru a znalosti ľudí o zdravom stravovaní tiež mali medzery).
 

 

Vznnikli ešte za 2 sv. vojny
 

Za vojny

vznikli potravinové lístky na prídel potravín, lebo bol nedostatok. Gastrolístky ako nástroj zamestnávateľa vznikol až neskôr, či mýlim sa?
 

 

Socialisticke zavodne jedalne varili presne z rovnakych surovin ake boli v obchodoch, nemali nic navyse ani nic specialne (mozno komunisti niekde na zasadani vyboru KSC), takze argument o zdravom stravovani alebo ze bolo malo tovaru je mimo. A o zavodnom stravovani by ti vedel povedat hocikto kto za sociku pracoval vo vacsej fabrike. Kradlo sa vsade rovnako, aj kuchari v zavodnych jedalnach. Za sociku ludia od hladu neumierali, uvarit aj najest sa dalo, ja som rozhodne nehladoval, aj ked nikto z nasej rodiny nebol v KSC.
 

 

A este polovicu kucharky udr.ali domov.
 

To nie je moj

argument. Tymto argumentovali sudruhovia pri prijimani smernic ci zakonov. Niekde tu mam aj text tusim zo 74 roku.
 

 

Asi si nezazil socializmus, preto vytahujes somariny o tom, co napisali komunisti. Ked to nieje tvoj argument, tak to neuvadzaj v prispevku.
 

Je to fakt.

Odzity v socializme. Viem velmi dobre, co bolo v obchodoch a co nebolo, z coho a ako sa varilo. A vedeli to aj sudruhovia. Mali presne statistiky chorobnosti a potrebovali tu chorobnost znizit. Alebo skor - zvysit produktivitu prace. Zavodne jedalne a zdrave stravovanie boli prioritou. Keby si zazil socik, nie iba osemdesiate roky, tak by si vedel, ze len sudruhovia najlepsie vedeli, ako treba zit a co jest.
 

 

Všakáno, zato teraz vie každý tokok na soc. stránkach ako treba zit a co jest. Tie závodné jedálne boli vynikajúca vec, za lacný peniaz sa tam na tú dobu celkom slušne a po domácky varilo, žiadne polotovary, hod dogy, hambáče, mrazené langoše....
 

 

ze len sudruhovia najlepsie vedeli, ako treba zit a co jest
.
preto bola velka cast z nich tak dobre vyzrata a gulata, s cervenymi nosmi, lebo to len oni vedeli :)
 

 

"Navyše" mali iba jedno prioritu na získanie surovín.
 

Bez gastráčov nepomrieme,

ale podáme granáty Ficovi a Pellemu. Takže sa môže stať, že vyhrajú voľby.
To nemôže počkať až do doby, kým sa ich nezbavíme?
 

 

Nie sú dobré na nič. Pre Teba je ťažké pochopiť diskusný príspevok, napísaný ako reakcia na iný. Ja gastráče neschvaľujem, len som reagoval na nezmyselné návrhy predchádzajúceho diskutujúceho, aby boli gastráče prideľované pracujúcim aj na sobotu a nedeľu a na celý týždeň dôchodcom.
 

 

Ked mi chce dat niekto nieco na prilepsenie, najviac to ocenim na vyplatnej paske.
 

Treba chápať iróniu,

mark007 vychádzal z premisy obhajcov gastrolístkov v znení: bez gastrolístkov by ľudia prestali chodiť na obedy.
Básnickou hyperbolou premostil do víkendov, kde ľudia nemajú gastrolístky a teda nejedia obed a hrozí im hlad.
 

 

Do istej miery je pravda že ľudia prestanú chodiť na obedy (časť ľudí ktorý chodia iba preto aby sa zbavili "gastráčov" pričom nie sú odkázaný míňať ich v obchodoch na suroviny) - celkom minoritná časť stravníkov. Napriek tonu treba robiť rozdiel medzi nebudú chodiť na obedy a nebudú jesť. Keď som dostával "gastráče" míňal som ich na obedy nie tam kde sa dalo dobre a zdravo najesť ale tam kde ich prijímali (boli to roky 2002-2005) - začali rásť "kvalitné" stravovacie zariadenia a v tom čase to bol bohovský biznis model relatívne vysoké stravné jednotky (a nevydávame) a nízke náklady na prípravu jedál ala MENU a bohovské rozdiely medzi "vývarovňami MENU" a reštauráciou - ako v kvalite tak aj cene. Dnes každý podnik okrem reštauračných jedál teda jedál s nádychom gastronomického zážitku ponúka aj NEMU - okresané verzie jedál prispôsobené výške stravných jednotiek pre cieľovú skupinu klientov. "Gastráče" splnili svoj účel a naučili ľudí dať si obed pokiaľ na to majú možnosť namiesto rožka a tresky za 50% stravnej jednotky a zvyšok do rodinného príjmu - tu zohráva nezanedbateľnú úlohu aj reálne zvýšeniu príjmu väčšiny obyvateľstva. "Gastráče"! Ďakujeme - už nie ste potrebný (Der Mohr hat seine Schuldigkeit getan, der Mohr kann gehen.)
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie z ekonomiky