Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Desať odpovedí o zmenkách Matovičovej. Pozrite sa, ako vyzerajú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Dohoda o USPORIADANÍ BSM. Tu prestávam citat. Bude to opäť sofistikovaný článok ...
 

 

Dobrý deň, ospravedlňujem sa, táto chyba sa stala pri jazykovej previerke, ktorá nevychádza z právnickej, príp. finančnej terminológie. Tak to bolo aj v tomto prípade. Dôvodom je to, že slovo vysporiadať nie je spisovné a spisovný pojem je usporiadanie, resp. vyrovnanie (https://jazykovaporadna.sme.sk...), preto to kolegovia niekedy opravujú. V iných prípadoch sa stáva, že pojem účtovná závierka je v rámci jazykovej previerky prepisovaný na účtovná uzávierka a pod. Ďakujem za upozornenie.
 

P.Valcek trepete ,spoliehate, kombinujte

Aký nepriemy vplyv mal Matovič na regulačné rozhodnutia štátu keď do vlády nastúpil cca koncom apríla a ak sa nemýlim zmenky už boli dávno v majetku jeho manzelky.

Majetok prepísal pred vstupom do politiky mal na to právo. Už nie jeBSM.

Manželka dedí a ja o jej peniazoch nerozhodujem keď sa rozvedie nedostanem ani floka.

Aj vy pán Valček keď majetok prepisete na manželku ak ju máte a rozvediete sa odidete s holými vajkami a v Kauflande si môžete kúpiť párok.

Viete že Matovič ani nemá nárok prikázať manželke že Vám musí ukázať zmenky.

Prečo by to robila. potom poviete nech ukáže zadok vraj tam ma vytetované číslo zmenky?

Tie peniaze sú zdanené a jej a nas je do toho prd aj keď je Matovič preceda.

Prečo ste nevysetrovali Svetlanu odkiaľ zobrala 20000 na hodinky pre Robka?

Matovica nevolím je polo ale snažím sa byť objektívny vy novinári nebuďte ako malé deti alebo možno motivovaní niekým.

Nezabdajte na KOMPAS o čo tu ide aj keď Vás Igor asi irituje.

Zabudli ste čo tu bolo ? Ja nie . Tak držte smer a necestujte do Ostravy cez Karlove Vary.
 

...

Osobne články A. Valceka citam rad, ale tento som cital len z casti a to preto, ze nesúhlasím s vecami, ktore sa tu rozbehli v tejto suvislosti okolo Matovica resp. informáciami co by mal urobit a podobne.
V skratke - suhlasim s tym co pise Kasak15.
Podčiarkol by som, ze Matovicova zena nema povinnosť ukazovať komukoľvek čokoľvek, napriek tomu, ze je Matovicova zena.
Okrem ineho nic by to nevyriešilo, aj keby ich ukázala, alebo len cast z nich. Zrejme by opat Fico zvolal tlačovku a vykrikoval, ze ma este ine a tie neukázala. Takze zbytocne reci okolo toho.
Tiez nechapem preco novinári nežiadali podobne veci od pani Svetlany v suvislosti s hodinkami birkoma, resp. ako skončila kauza za "prenájom" Ficovho bytu, kde neplatil obvykle nájomné? Akosi sa zabúda na podobne veci.
Tiez by bolo treba pozriet sa na byt súdruha Pellegriniho, Stromčeka a dalsich sociálnych demokratov, ktori nikdy nemohli zarobiť peniaze, ktore zodpovedajú ich majetkom.
Na zaver, aby som tu nebol za Igorovu ovcu, len tolko, ze som ho nikdy nevolil a zrejme ani nebudem, ale ak mam byt korektný, tak veci treba riesit nie od marca 2020 a rozhodne v ramci zakona a jeho porušovania. A tu si myslim, ze zmenky Matovičovej manželky nie su právny problem terajšieho premiéra.
 

 

Suhlasim. Dalsiu vec co treba podciarknut je, ze nie je podozrenie, ze by ich ukradla. Takze s nimi moze robit co chce a nemusi to ani nikomu povedat. Je to proste "nothingburger", ako by povedali amici.
 

 

Nuž, podľa Ústavného zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov, Igor je povinný podávať majetkové priznanie aj za svoju manželku a nezletilé deti, pokiaľ žijú v spoločnej domácnosti. A podľa toho istého ústavného zákona je oprávnený toto priznanie zverejniť aj bez súhlasu dotknutých osôb.
Mne z toho vychádza, že pokiaľ by chcel niečo nekalého zatajiť, konal by presne tak, ako koná
 

Neviem Ficko daval do priznania Svetlanu

? Alebo slečnu Troškovu? Veď vraj aj do NEJ INVESTOVAL denno denne vraveli zlé jazyky.
 

Hovorite, ze medzi Ficom

a Matovicom niet rozdielu? :-0
 

Proste IM je boh a nedotknuteľný?

takú smiešnu argumentáciu som dávno nečítal.

Pani Pavlínka spravuje aj majetok IM a IM je premiér krajiny s dosahom na rozhodnutia štátnych orgánov, ktoré môžu určitým subjektom pomôcť alebo uškodiť. To je dostatočný dôvod, aby sa novinári o pani Pavlínku a jej zmenové investície intenzívne zaujímali. A IM by ako pán "transparentný" nemal mať problém na otázky jasne a zrozumiteľne odpovedať. V opačnom prípade sa pani Pavlínka dosť ponáša na cyperskú schránku ...

Nechápem neustálu argumentáciu, keď novinári rozoberajú IM a jeho prešľapy (a že je ich hodne), že kde boli, keď tu vládol Fico. Jednak rovnako rozoberali Fica, pani Svetlanu a ďalších smerákov a aj keby to nerobili, nič to nemení na aktuálnej situácii, kedy je podozrivý z prešľapov sám veľký Igor prvý trnafský ...
 

...

Mozno celkom nerozumiem, ale Matovicova zena spravuje majetok IM?
Mam pocit, ze spravuje jeho bývalý majetok z minulosti. V tom vidim rozdiel.
Ak ma IM moznost ovplyvňovať nejake štátne orgány, potom treba dokazat, ze tak kona a nie, ze "by mohol". To je aka argumentácia?
A ak ty nevidíš rozdiel medzi IM a RM co sa tyka majetkových pomerov resp. ako sa tomu venovali novinári, tak som tu asi nežil.
Svetlana vysvetlila svoje príjmy novinárom?
A prosim z akých "prešľapov" je podozrivý Matovic, to by som sa rad dozvedel?
Btw IM ako som pisal som nevolil a rozhodne nie je moj favorit, ale vidim rozdiel medzi nim a birkomom.
 

Jasne, presne tak, ...

... máš úplnú pravdu. Pani Pavlínka nemá s majetkom premiéra vôbec nič spoločné, presne tak, ako nemá vôbec nič spoločné Penta s nejako schránkou na Cypre. A presne tak, ako polovicu Dôvery donedávna vlastnil nejaký radový cyperský právnik. Tak si to myslel?

Práve Matovič si postavil celú svoju kampaň na tom, že on je pán transparentný a tu si poriadne se*ie do huby.
 

...

Niekto z nas dvoch zrejme nevie citat s porozumením. Tak skúsim este raz.

Podnikal IM a získal majetok, ktory previedol na manželku? Myslim, ze ano.
Porušil tym zákon? Myslim, ze nie.
Moze ona s tymto majetkom nakladať v súlade so zákonom? Myslim, ze ano.
Je povinná verejnosti dokazovať co s nim robi/urobila? Myslim, ze nie.
Mohla kúpiť za tento majetok nejake zmenky? Myslim, ze ano.
Mala by ukázať zmenky verejnosti, pretoze Fico povedal...? Myslim, ze nie.

Takze, ak porušila ona ci IM nejaky zákon, nech sa im venujú ti, ktorým to prináleží a novinári nech im v tom pomáhajú. Ak súdruh Fico ma dôkazy o tom co hovorí, nech to riesi tiez. Ak sa to potvrdí, ze mal pravdu, tak tu na clanok novinara napisem do diskusie, ze Matovic je *****. Ale dovtedy je toto cele o com?
 

Máš plne pravdu ...

... formálne. Presne tak, ako ani Penta FORMÁLNE neporušila zákon, keď po po nadhodnotení poistného kmeňa (na základe znaleckého posudku a posvätení audítorom) vytiahla z Dôvery nejakých 400 mil. EUR.

Je nespochybňujem, že "všetko je podľa zákona", ja spochybňujem morálnu integritu IM, ktorý sa dostal tam, kde je, práve tým, že sa prezentoval "ja nie som ako oni" ... a teraz využíva on (a jeho fan-klub) presne rovnaké formulácie, ako svojho času ficoidi
 

...

Takže formálne je to správne...no super, to je posun.

A čo je morálna integrita človeče? Prepísal majetok na manželku, pretože bla, bla, bla. Bol podnikateľ a bol poslanec.
Nenakradol si na štátnych zákazkách, nezohnal vlastnou hlavou, nekorumpoval štátnych úradníkov, nezískaval dotácie z eurofondov. V čom je teda problém?
Vlastní pozemky, iné nehnuteľnosti, má milióny na účte - teda jeho žena? A čo teraz? Keď sa s ním raz možno rozvedie, odíde on s holým zadkom. Je mi to fuk.
Nemajetný Fico býval v byte , ktorý bol akože Laciho, akurát zrejme nebol.
Na ruke nosí hodinky za 20k. Vydržiaval si šteky za štátne.
Nemajetný Mečiar vlastnil korzičku a polovicu Trenčianskych Teplíc, ale to sú len reči neprajníkov.

To je rozdiel medzi nim a Ficom či Mečiarom. Vyciciať štatnu kasu s pár vyvolenými a tváriť sa ako sociálny demokrat, to je také ľudské. Toto sú filantropi a altruisti.
Ak to nevidíš, ťažko s tebou diskutovať,
A napíšem to ešte raz. Nevolil som ho. Nie som jeho prívrženec. A ak niekedy novinári napíšu, že porušil zákon, alebo niečo ako, že by bolo na hrane, tak tu napíšem, že IM je *****. Stačí?
 

Asi zle čítaš ...

... od začiatku píšem, že formálne je to v poriadku (ako schránka na Cypre), len morálne to nesedí, Matovič si ***** do huby - aby som použil jeho typický slovník :))

Ja nespochybňujem dôvody, prečo prepísal majetok na ženu ani netvrdím, že kradol. Len píšem, že momentálne sa chová presne tak, ako sa chovali v minulosti všetci ficoidi (a pre nimi Mečiarova banda a v nemalej miere aj Dzurinovi ľudia) ... "zákon porušený nebol", posvätná mantra všetkých pristihnutých.

Načo tu vypisuješ, čo stváral Fico. Všetci to vieme. Ale to má byť ospravedlnenie, že sa podobne chová "pán transparentný" Matovič? Preboha, vy svedkovia Matovičovi (= nekritickí obhajcovia IM), už sa zobuďte - Matoviča ľudia zvolili práve preto, lebo mala nastať zmena a nie kontinuita, ... to že doteraz tu bola obrovská žumpa neznamená, že teraz sa bude tolerovať žumpa menšia.

Zatiaľ nikto nepredložil žiaden relevantný dôkaz, že IM alebo pani Pavlínka urobili niečo nelegitímne. Najviac tomu však nasvedčuje práve Matovičove správanie a reakcie. Prečo proste jednoducho a zrozumiteľne neodpovedal na novinárske otázky? Nemá (asi) čo skrývať, tak načo to vykrúcanie a tajnostkárstvo?

Na jednoduchú otázku "Investovala Vaša manželka 10 mil. EUR do zmeniek Arcy" mohol odpovedať napr. "Neviem, ale opýtam sa a o pár dní poviem" a potom mohla nasledovať správa "áno, investovala nie 10 mil. EUR ale 600 tis. EUR do zmeniek, ktoré doteraz neboli preplatené". Jednoduché, zrozumiteľné a žiadna "kauza" by nevznikla, ak by sa teda neukázali nové skutočnosti, ktoré by tieto fakty spochybnili.

Ta tu donekonečna obhajuješ splietaním, že veď je lepší ako Fico alebo Mečiar. Je to dosť možné (ukáže sa po záverečnom účte), ale nič to nemením, že v tejto (pseudo)kauze opäť raz (ako už viac krát pred tým) zlyhal
 

...

Ano mas pravdu. Ja som urcite obhajca IM.
Nechapem čomu nechápeš. To kde investovala zena IM ti moze byt ukradnuté rovnako ako mne, pokial niekto nepreukáže nejaky problem daňový, korupčný, mozno morálny a podobne. Každopádne sa to bude týkať zeny IM a kedze je to jej majetok. Ak by ju do nieco navliekol IM tak nech si to odskáču obaja.
Nuž ale ak súdruh Fico nieco prezentuje, tak sa z toho nepo******, len preto, ze by to "mohla" byt pravda.
A pan unavený, ak by IM odpovedal v tvojom duchu na investovanie svojej zeny, tak o tyzden by musel zrejme po tlačovke birkoma, Blahu, Rasiho si Petrika odpovedat na otazky ci je pravda, ze pred casom znásilnil starenku, vykrádal zlatníctva, bol v pozemkovej mafii, obchoduje s bielym mäsom....
Kde ho obhajujem ze je lepší ako Fico alebo Mečiar??? Len konštatujem, ze svoje peniaze ma z podnikania a nie zo statnej kasy, ako vyssie uvedení.
Citat vies, len porozumenie akosi neprichádza.
Takze takto by som asi na zaver.
 

Dosť zásadne sa mýliš.

Manželka premiéra nie je "nejaká žena" a je oprávnený predpoklad, že môže (a samozrejme nemusí) ťažiť z postavenia a rozhodnutí svojho manžela - presne preto sa pripravuje aj zmena majetkových priznaní, aby sa napríklad mohlo skúmať, aký majetok má trebárs syn Jankovskej alebo manželka policajného prezidenta (bohužiaľ, zaujímavé by to bolo pri predošlom, ten terajší toho asi tak veľa nemá) a či ho mohol reálne nadobudnúť zo svojich príjmov. Presne to isté by sa malo týkať blízkej rodiny všetkých ústavných činiteľov - poslancov, sudcov, atď, inak to celé stráca zmysel, ak sa dá jednoduchým "prepísaním" majetku na blízkeho príbuzného tento skryť pred verejnou kontrolou.

Ale zjavne s tebou je (rozumná) diskusia zbytočná, máš svoje presvedčenie a zjavne s tým nepohne nič. Presne tak to fungovalo donedávna aj u Ficových voličov - nie nadarmo sa s troškou nadsázky hovorilo, že ak by Fico hoci v priamom prenose zavraždil starenku a potom to poprel, jeho voliči mu bez problému uveria. Vy, obdivovatelia IM, ste v podstate rovnakí ...

Ak sa ideme hrať na zmenu, tak ale potom naozaj férovú zmenu, nie v štýle "to sú naši a tm je všetko OK, nech stvárajú čo len chcú".
 

...

Trepeš nezmysly. Zrejme si skutocne starý a unavený.
Manzelka IM bola pred casom len "manzelka" poslanca. Rovnako ako manzelka Blahu, Belu ci Sulika.
Splietaš tu zmenu majetkových priznaní. Si uplne mimo chlape.
Skúmať majetkové pomery a nadobudnutie majetku je jedna vec. Ako investuje "svoje" peniaze manzelka IM je ale uuuuplne ina vec. Tak sa spamataj a nepíš tu bludy.


A odpustí si prosim "vy obdivovatelia IM" alebo to nepíš v suvislosti so mnou.
A mas pravdu v tom, ze so mnou je rozumná diskusia zbytočná. Tak uz sa vykasli aj na tu nerozumnu a oddychni si.
 

starý a unavený...

ako bývalý komunista, zrejme, rád používaš slovnú ekvilibristiku a demagógiu. Sám vieš,že trepeš: Fico svojho času zaútočil na Matoviča, viď archív na povale. Odkiaľ mal Fico informácie, zneužil svoje postavenenie. Keď sa mladý pozrel na peniaze čestných súdruhov, skoro sa dostal do basy. Priestupok riovnaký, len Ficovi policajti nenašli adresu, kde býva a nemohli mu doručiťnpozvanie na vyšetrovanioe. Atď.!Páči sa mi tvoje skrývanie za morálnu integritu Matoviča. Lebo poriovnávaš rôzne veci. Matovič peniaze zarobil podnikaním, previedol na manželku. Ešte sme sa nedozvedeli, ako je to s % pre Fica, keď prideľoval štátne peniaze? Tie nezarobil, viď Počiatklova poznámka ako Slota previezol Fica a nedal mu percentá!Dnes spravopdlivý, síce stále opitý Robo, tvrdo reže vládu.
Aby som nezabudol, lebo Dubaj zo mňa urobí Matovičovho fanúšika, nevolil som ho a zrejme ani nwbudem.
Inak útoky na Matoviča trvajú 7 mesiacov, pri moci je 7 mesiacov a všetko má byť dávno hotogvé! Len kto to mal za psledných 12 rokov urobiť? Či ten spravodlivý kritik Fico. Napr. mosty hodioi na žuopy a teraz padajú. vinný je kto, no predsa Matelko, je pri moci dosť dlho, či ako?
 

Vážený OBDIVOVATEĽ IM ...

... neodopustím si príslušné označenie, sedí na teba ako ***** na šerbeľ.

Nespochybňujem prevod majetku vtedy poslanca Matoviča (mimochodom tiež ústavný činiteľ) na manželku. Ale zmenkový obchod uskutočnila manželka premiéra, nie "nejaká manželka" a preto je oprávnene predmetom
verejného záujmu, či pri tom nebola nejako zvýhodnená.

So zaslepencom a demagógom tvojho kalibru nemá zmysel diskutovať, tvoja viera je nezlomná ... rovnako bigotná, ako katolícka, proste tu diskusia je zbytočná ... máš svoje dogmy a tie nepustia ... IM je svätý a nedotknuteľný a zlé liberálne média platené Sorošom, Pentou, Esetom a jaštermi mu len za každú škodia :))
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie z ekonomiky