Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obchody ostanú bez zákazníkov, môžu pýtať kompenzácie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Super načasovanie

napr. pre kvetinárstva, ktorým mal začať "zlatý týždeň". Majú nakúpené a naobjednávané kvety a teraz ich môžu akurát "ekologicky zhodnotiť" v komposte. Keďže je zákaz vychádzania, tak sa do kvetinárstva nedostaneme a keď aj pôjdeme, tak je zákaz vychádzania a nemôžme ísť na cintorín. Pre nich to nie je len týždeň vydržať, u nich je budúco týždňová tržba ako inokedy za dva mesiace, hlavne na dedinách. Príspevok pri poklese tržieb to nemôže nijako nahradiť.
 
Hodnoť

Aj toto svedčí o hlúposti týchto

opatrení. Obchody neprikážeme zavrieť, ale zakážeme v nich nakupovať. To sú múdri tito naši pandemisti. Cestu do čistiarne povolíme, cestu do drogérie už nie. Dobytok môže krmiť iba majiteľ. Keď majiteľ nemôže, nech skape od hladu. Ani deti v prvej ľudovej by to nevymsleli debilnejšie.
 
Hodnoť

Pekná hra na slepú babu.

Vláda si znovu zahráva s dôverou občanov. Je to ako v románe Jozepha Hellera : Hlava XXII, lenže v jej podaní je : obchody ostanú otvorené, ale zákazníci do nich nemôžu vstúpiť, takže aj keď sú otvorené nemôžu obchodovať. Takto sa vláda zbavila zodpovednosti, veď predsa nezakázala zavrieť obchody ale zakázala zákazníkom vstup do nich. Kruh sa uzavrel, hlavne, že vláda nebude musieť odškodňovať obchody, lebo ich otvorenie nezakázala. Geniálne a potom je vyriešená diléma, prečo celý cirkus trval viac ako 10 hod. Bolo predsa nutné si prečítať román a zobrať si z neho radu a poučenie.
 


Najčítanejšie z ekonomiky