Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda vymenila väčšinu šéfov štátnych podnikov. Transparentnosť išla bokom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tak v tomto

pripade mi nevadí "netransparentnosť".
Mohli by zmenit zakon, ze statne firmy zastupuju vladou menovaní ludia. Musia hajit zaujmy statu, nie sukromnych firiem, presne to iste plati ajna Okresne urady!!!
 

ale stale

to bude teple miestecko za odmenu.


vyberove konanie by malo byt samozrejmost. sucastou by mal byt aj nejaky plan rozvoja a ak nedodrzis do urciteho casu letis.

Navyse ned takymto podnikom by mala byt nejaky nezavysla komisia co to cele kontroluje, neviem komu sa teraz spoveda taky riaditel priamo ministrovi?
 

Dozorná rada,

predstavenstvo ? Len ďalšie teplé miesta a výsledky vidíme 30 rokov.
 

Veru,vysledky

vidime,hlavne po nominantoch smeru a sns.
 

Tak, mne je jasné, že po výmene

garnitúry sa musia vymeniť aspoň šéfovia. Ale načo vykrikovali súčasné vládne strany niečo o transparentnosti, keď ju pri mnohých teraz absolútne ignorujú ? Viem, ako prebiehali výberové konania v štátnej správe. Vždy bolo vopred určené, kto vyhrá. Ak je to aj teraz, načo potom robiť niečo akože. Nech ich menuje vláda, ale potom nech aj nesie zodpovednosť. Lebo za 30 rokov tu nebol jediný vrcholový predstaviteľ, ktorý by nejakú ozajstnú zodpovednosť niesol. Zatiaľ. Tých dvoch pajácov za SNS nepočítam, to sú malé rybky.
 

Ktorych dvoch

nepocitas? Kazdy priemerne rozhladeny clovek vidi desiatky az stovky dosadenych nekompetentnych pajacov,ktorych nominoval smer a sns. Od riaditelov statnych podnikov,cez dozorne rady az po starostov. Naposledy ten smeracky starosta z kezmarku v tv. Hroza.
 

Tých, čo sú v base,

za teplý vzduch. A pán ostal pánom, lebo nedal Ficovi obvyklú polkú, ale domotal ho nejako inak.
 

silno pochybujem, že ty platíš dane.

vládou menovaní ľudia, to je fakt krok k vyššej kvalite služieb, ktoré má štát poskytovať tým, ktorí ho financujú, teda daňovým poplatníkom.
Vláda nie je vlastník tohto štátu, aj keď vidím, že vás je dosť, ktorí by ste najradšej celý svoj vlastný život vložili do rúk premiera.
Aké služby budú poskytovať štátne inštitúcie občanom, keď si ich raz obsadí banda zlodejov, po ďalších voľbách banda náckov a tretí krát napríklad banda šialencov?
Prečo by napríklad riaditeľ vodohospodárov mal byť politická funkcia?
Alebo šéf okresného úradu? A bájky o tom, ako bude sabotovať snaženie vlády neberiem, nakoľko šéfko okresného úradu sa musí riadiť platnými zákonmi a tie vie vláda prostredníctvom parlamentu meniť, tak ako potrebuje na plnenie vládneho programu.

Ja chcem od štátu kvalitné služby a tie zabezpečia kvalitní odborníci, nie stranícke podržtašky.
 

K+

Absolútny súhlas
 

Ani už tieto reči nebudem

komentovať. Buď si primladý a ešte máš zidealizované videnie sveta, alebo si bývalý Smerák, SnSák, Kdhák, Hzdsák ... vyber si.
 

Vláda je podľa mnohých nekritizovateľná

Fascinuje ma toto čiernobiele škatuľkovanie - kto nechváli každý krok vlády, musí byť označený nálepkou nepriateľa.
Podotýkam že nie som mladý, a ani bývalý Smerák atď.
Jednoducho tak novinári ako aj bežní ľudia sú tu na to aby nedovolili NIJAKEJ vláde vybočiť mimo mantinely. Inak sa každá vláda skĺzne k tomu čo robili vyššie menované strany. Tak ako mali ľudia právo kritizovať excesy predchádzajúcej vlády, majú to aj teraz. A to nijako neznamená, že chcú návrat tej starej. Kto si to myslí, naozaj pozná len dve farby.
 

Prosím, prečítaj si môj predpredošlý

príspevok v tejto diskusii.
 

 

chápem ťa, ako inak by si sa dostal k teplému miestečku
 
Hodnoť

nevidím dôvod

aby štátne firmy nemali viesť manažéri bez väzby na vládne strany. Iba transparentný výber z kandidátov zaručí, že to nebude iba drahá trafika pre nášho človeka. To isté platí aj pre správnu radu.
 
Hodnoť

 

Jasne sa ukazuje, ako Matovič oklamal svojich voličov.
Tí sú ešte natoľko sprostí, že ho tu budú do strhania tela obhajovať.
 

 

Ale keď Boris je jeho najlepší kamarát...
 


Najčítanejšie z ekonomiky