Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hrubú mzdu treba zrušiť, vytvára v ľuďoch ilúziu (rozhovor) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

Ak si človek

nevie pozrieť na výplatnej páske, koľko odvádza zo mzdy on a koľko zaňho odvádza zamestnávateľ ... to na nej nevie potom pozrieť ani cenu práce ... a potom má Smer 500 hlasov vo voľbách, kde mal mať tak 1/10 z toho (členovia a ich najbližšie rodiny). Som len zvedavý, ako začne Slovensko zdaňovať malý počet bohatých, lebo do teraz zdaňovalo veľký počet nie bohatých.
 

 

Pán analytik vie figu borovú. Keď som bol mimoriadne povýšený do triedy T12 s platom 2200 korún, pochválil som sa pred mojim bratom, ktorý nedokázal urobiť ani maturitu a robil ako zámočník v železiarňach. Len sa uškrnul, že on má štyri a pol.

V ďalšej debate vyplynulo, že robotnícku triedu absolútne nezaujíma nejaká hrubá mzda. Zaujíma ich iba to, čo dostanú na drevo. Kým ja som sa chváli dvoma tisíckami hrubého a červeným diplomom, brat mal štyri tisícky čistého a stačil mu na to výučný list.
 

Kolt a Meirova 236

Sice si dal uplne zbytocny nostalgicky nesuvisiaci vylet do minulosti, ale odpoviem ti takto:
Oni sa tvarili, ze ta platia, a ty si sa tvaril, ze pracujes. Nastastie je uz tato doba nenavratne prec. Ale ako pisem, to nema s clankom nic spolocne :)
 

 

So mnou to bolo trochu inak. Bol som niečo ako workoholik Za prvé dva roky zamestnania na výpočtovom stredisku som mal popri maximálnom počte preplatiteľných nadčasov pol roka náhradného voľna. Preto mi urýchlene dali T12, aby mi odfajčili nadčasy.

Keby nežná revolúcia prišla o 10 rokov skôr, tak dnes som asi v balíku a na staré kolená nezbieram psie hovienka. Dopadlo to však tak, že som ideálny pacient pre bratov Mašínovcov.

Pripomeňme, že Mašínovci pred svojim slávnym útekom na západ ozbíjali mzdového účtovnía a navyše ho zastrelili, lebo vyplácaním miezd podporoval komunistov.

Po revolúcii sa Mašínovci vrátili späť a v českej spoločnosti sa rozpútala diskusia, či sú to vrahovia alebo hrdinovi. Jazýček váh sa priklonil k hrdinsvu a predseda českej vlády Topolánek im udelil vyznamenanie.

Dúfam, že redakcia SME neprezradí moju skutočnú identitu, aby nejaký premotivovaný fanúšik imperialistov z Wall Streetu ma nepodrezal a potom šiel na úrad vlády uplatniť si nárok na vyznamenanie.
 

O tom zastrelení bezvýznamného

účtovníka si myslím jedno, ale to, že sa dostali v tej dobe vlastnými silami na západ, to si zaslúži poklonu.
 

 

Zaslúžili by si guľku, nie poklonu či vyznamenanie. Za účtovníka, za podrezaného policajta aj za Vietnam, kam šli vraždiť po svojom slávnom úteku.

BTW, vieš ako si zachránili svoju špinavú kožu? Lebo pátracie psi ich našli zalezených niekde v kroví. Lenže naložili do nohavíc a čuduj sa svete, pach výkalov psov odradil.
 

Je úplne jedno

ako sa v tej DOBE dostali na západ, pár jedincov prešlo cez časť ČSSR a NDR, tomu sa hovorí neskutočný výkon. Na to čo spravili v ČSSR pred útekom mám svoj názor a nie je pozitívny, ale ten útek na západ bol priam neskutočným počinom.
 

 

Výkon to bol fakt neskutočný. Keď už ich vtedy neodbachli, určite im Topolánek nemal dávať vyznamenania. Sú to sprostí vrahovia. Ako chceli povaliť komunizmus, keď zastrelia účtovníka a podrežú policajta? Obaja boli bežní ľudia, ktorých doma čakali rodiny.
 

Bratia Češi

majú v istých prípadoch veľmi zvláštne zmýšľanie. Ja napríklad neobdivujem ani Havla, ale skúsil by som v ČR povedať len jedno negatívne slovo na jeho adresu a už by som bol neželaná osoba. Zopakujem to, tie skutky pred útekom boli jedna vec, tam si vyskočili na bezbranné osoby a to si obdiv naozaj nezaslúži, ale ten útek potom, kedy proti nim stáli dva štáty, to je niečo úplne iné.
 

 

No ale má to tradíciu. Už neviem meno špióna, ktorý sa vyskytoval v Rusku ešte za Lenina. Keď mu začalo prihárať pod zadkom, hovorili mu, aby utiekol, ale zároveň mu nevedeli poradiť, ako.

Odpovedal ako pravý hrdinský agnlický gentleman, prototyp Jamesa Bonda: "Ja si od červenokožcov povolenie pýtať nebudem".
 

 

Sorry, prepáč, že som si až teraz uvedomil, ako zdôrazňuješ, že to s článkom nesúvisí. Takže moje dve obsiahle príspevky budú vymazané pre off topis.

Máš pravdu, ale pravda je aj to, že občas je ťažko udržať sa v úzkom spektre dovolenej témy. Teda ak nechceš nadávať na Rusko a na Trumpa. To môžeš vžý a všade a používať hraničné výrazy.

S výmazmi off topics sa redakcia bráni, aby nikto nepísal o témach, ktoré neuznávajú za potrebné.
 

 

toto by mohlo vysvetlovat, preco to s komunizmom islo dole vodou. sprosti ludia radili spolocnost a mudri ludia robili manualne prace
 

 

S komunizmom to šlo dole vodou z viacerých príčim.

Prvá a hlavá bola na 15-tej strane Marxovho kapitálu. Tam Marx popisuje amorálnosť kapitalizmu. Buržuj za 1 nakúpi materiál, ďalších 1 zaplatí robotníkom. Potom ide na trh a výrobky predá za 3, z čoho si nechá 1, na čo ale nemá nárok, lebo nepracuje.

Inými slovami, geniálny Marx neuznával za prácu riadenie, marketing, predaj a všetky ďalšie činnosti, okrem búchania kladivom a lopatovania. Lenže to nie je pravda. V ZSSR na to prišli okolo roku 1980.

Vtedy už začalo komunistické hospodárstvo praskať vo švíkoch, čo sa riešilo dvoma sposobmi - pohonom na úradníkov a odovzdávaním správy podnikov do rúk robotníkom.

Vtedy, okolo roku 1980 v Pravde vyšiel článok prevzadý z moskovskej Pravdy, že robotníci jednej továrne, ktorú dostali do správy, začali zamestnávať úradníkov, lebo čuduj sa svete, prišli na to, že potrebujú aj účtovníkov, plánovačov a ďalšie darmožráčske profesie. Nie že by zlikvidovali aj zvyšok úradníkov, ale naberali ďalších.

Nuž a druhá príčina - ako to vidím ja - bolo právo na prácu. To je to, o čom písal náš predrečník. Každý sa mohol tváriť, že pracuje. Nikoho nebolo možné prinútiť k vyššiemu a kvalitnejšiemui pracovnému výkonu.

Poznám príklady absolútne prefláknutých lenivcov, s ktorými nebolo možné pohnúť. Za komunistov sa kľudne prevaľovali na stoličkách. Dnes by si mohli vybrať, či poletia dverami alebo oknom. Dnes dostávame dva krát také platy ako za komunistov, ale musíme pracovať 10x viac.
 

 

Komunizmus padol najma kvoli tomu, ze kapitalizmus bol dvakrat vacsi. Z podobnych dovodov porazila Cervena armada Wehrmacht a Indovia sa oslobodili od Velkej Britanie.
 

 

Komunizmus je nezmysel, slepá cesta vývoja.
Komunizmus je ako vírus, dokáže sa pandemicky šíriť, treba sa pred ním chrániť a bojovať proti nemu lebo inak prináša ľuďom len bolesť, utrpenie a smrť.
Šíria ho hlavne superprenášači = dezorientovaní, afektovaní a hysterickí marxisti.
:-)
 

 

Komunizmus až taký nezmysel nie je. Ako väčšina spoločenských zriadení aj komunizmus priniesol isté pozitívne prvky. Prežratí buržuji si už dajú pozor.

Už nemôžu robotníkov trestať za pracovné úrazy. Dnes sa to zdá absurdné, ale bolo to tak. Nemôžu robotníkom hovoriť, že keď nemajú čo jesť, nech sa idú pásť. Alebo keď nemajú chlieb, nech jedia koláče.

Pracujúci sa dnes majú omnoho lepšie, lebo buržuji sa boja, že zase niekto nabije Auróru.
 

 

Keď robotníci zaťali svoje päste a vyriešili svoje, častokrát oprávnene požiadavky, tým, že zrušuli (vykradli, povraždili, vyhnali, ...) kapitalistov, podpílili konár pod všetkými. Príliš vychýlili kyvadlo normálnosti.
Kapitál je prirodzenou a nepostrádateľnou súčasťou zdravej spoločnosti. Je jeho krvou. Nemusí byť, a častokrát nie je, spravodlivo rozdelený, ale práve jeho prítomnosť a cirkulácia zabraňuje stagnácii, zaostávaniu a neskôr aj hladu a chudobe.
Najlepším priateľom robotníka by pre to nemali byť Marx a zaťatá päsť, ale živý, dynamický a ich prácu rešpektujúci kapitál.
 

 

sranda, že marx nazýval náboženstvo "ópium ľudstva", a pritom vytvoril svojou chorou ideológiou nenávisti a boja v mene akože raja na zemi, onakvejšie ópium. také, čo má na svedomí viac obetí a utrpenia, než všetky ostatné ideológie v dejinách sveta dohromady
 

presne

na vyplatnej paske je kolonka celkova cena prace, a ked sa pozriem kolko je celkova cena prace a kolko sa mi vyplati na ucet tak sa desim.
 

K tomu si pripočítaj

DPH zo všetkého, čo kupuješ, spotrebné dane ak jazdíš, fajčíš, alebo piješ alkohol, rôzne poplatky na úradoch a zrazu zistíš, že viac ako polovica toho čo vyrobíš ide na štát, ktorý ti robí len zle.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie z ekonomiky