Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V projekte Arcy uviazli desiatky rodín. Môžu prísť o tisíce eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Nechcem si ani predstaviť ten stres, čo práve zažívajú ľudia, ktorí si za byty už zaplatili.
 

 

Mali si kúpiť radšej bitcoin.
 

 

Alebo bicykel..Sorry čosi podobné sa o mňa obtrelo a občas to zničí manželstvo , zdravie.Neprežívať to je ťažké, hlavne ak o Vašom osude rozhodujú vagabundi.
 

kedze Kocner sedi

nema im kto pomoct :-(
 

 

Tak je to vždy. Vrcholový manažment zarába a keď sa ich nenažranosť prejaví, tak doplatia len obyčajní ľudia, čo sa im skladajú na kch nenažranosť. Tak to bolo aj pri poslednej hospodárskej kríze a z poučenia vieme, že takéto osoby z takejto sitúacie vyjdú ešte bohatšie, ako keď začala. Čiže ak nejaký človek príde kvôli takej osobe o všetko, a začne mať skoly k samovražde, tak sa môže stať, že bude chcieť so sebou zobrať aj vinníka. Dívím sa, že sa to nedialo v 2008 roku.
 
Hodnoť

 

Nezmysel. Investícia do nehnuteľností je to najbezpečnejšie co existuje.
 

 

Iste, pokial sa realizator nehnutelnosti nezlozi, resp nezdrhne...
 

 

jasne, ale iba ak ta nehnutelnost uz stoji, ale zas nie prilis dlho, lebo potom uz zase moze padnut :-)
 

 

Pozemky pri Poprade stali a aj tak o ne po 17 rokoch od kúpi istý bývalý prezident prišiel.
 

 

to sa ti moze stat, ak kupis kradnute...
 

 

Pokiaľ investuješ do svojej tak určite. PS: Jednoznačne je to smutné poučenie pre všetkých, že ak kupovať byt tak jedine už postavený, ktorý zaplatením ceny prejde do vášho vlastníctva a podobným veciam ako platenie preddavkov za prázdnu lúku sa treba vyhnúť širokým oblúkom.
 

 

Ak chceš novostavbu napríklad v Žiline, nekúpil by si nikdy nič. Každý jeden projekt je vypredaný dlhé mesiace pred kolaudáciou. Niektoré aj roky. A ak si developer nejaké byty nechá na dopredaj po kolaudácii, ceny sú astronomické (kľudne aj +50% oproti nákupu "z papiera").
 
Hodnoť

 

Zaujímavé, že všetci politici, aj opoziční už okolo aféry Arca & "uspokojená" Pavlínka sklapli, sú tichúčko a už po tom nepátrajú.

Predtým aspoň A. Hlina na svojom FB napísal:
V deň keď Slovensko kolabovalo manželka Igora Matoviča nakupovala zmenku od firmy Arca Investments. Tomu sa hovorí Poker Face.
Viete, čo sa dialo 8.4.2020?
Začalo platiť obmedzenie pohybu osôb v rámci okresov cez Veľkonočné sviatky.
Policajti na hraniciach okresu robili kontroly. Slovensko kolabovalo. Doprava určite. Do Bratislavy sa v zásade nedalo dostať. Minister Sulík natáčal videá v aute s poznámkou, že je to šialené.
Pamätáte ten chaos?
Asi áno. A ešte niečo sa dialo v tento deň.
Manželka I. Matoviča kupovala ďalšiu zmenku od firmy Arca Investments.
Tak to tvrdí I. Matovič.
Tak tomu sa hovorí Poker Face.
Warren Buffet je v porovnaní v zásade len obyčajný predavač čínskych sandálov na trhovisku. Hovorí sa, predávaj, keď hrá muzika, kupuj, keď je v uliciach krv. To je základná investičná stratégia burzy. V ten deň veľa tomu nechýbalo, ľudia boli vystrašení, nahnevaní, bol obrovský chaos.
V ten deň bola aj škaredá streda pred Veľkou nocou a aj v takýto deň niekto rozmýšľa, kde kúpiť dobrú zmenku.
Formality s kúpou zmenky asi nemohla ísť vybaviť do Bratislavy, tam sa nedalo dostať, neviem či Arca Investments má pobočku v Trnave alebo možno to celé riešili cez kuriéra. Netuším, ako sa to celé overovalo u notára.
Ktovie?
Každopádne však samotný nákup zmenky musel prebehnúť cez banku.
Keď je v uliciach chaos, akcie klesajú, vtedy investičáci s kamennou tvárou nakupujú akcie firiem a očakávajú rast, keď sa to ukľudní.
Nakúpiť však zmenky od predĺženej spoločnosti so základným imaním 100 000 Eur v celkovej hodnote 600 000 Eur v čase, keď je obava, že sa ekonomika zrúti, v čase, keď sú hotely, gastro zavreté a spoločnosť, od ktorej zmenky kupuje má veľkú časť svojich aktív práve v tomto segmente, považujem za viac ako len odvážnu investičnú stratégiu.
Ale môžem sa mýliť.
Som už naozaj opatrný v tom, čo na Slovensku je možné a čo nie.
Igor Matovič včera na tlačovke hrozil, že jeho sa zlodeji Fico a Pellgrini nemajú čo pýtať, kde jeho žena investuje peniaze.
Ok. A ja môžem?
Ja som nikomu nič neukradol a ani sa nechystám.
Fakt ma zaujíma, ako táto transakcia prebiehala.
Naozaj na tom príbehu dosť veľa vecí nesedí.
Firma Arca Investment je matkou okrem iného aj dcérskych firiem Arca Capital Slovakia, či Arca Capital Funding.
Investičné zmenky ponúkala len Arca Capital Funding. Ono to má význam aj z taktických dôvodov. Dcéry chránia matku. Ak teda p. Matovičová nakupovala zmenky priamo od matky, bol to nejaký VIP produkt, resp. produkt pre VIP klientov?
Pripusťme, že pani Matovičová si kúpila zmenky.
V tomto prípade by to znamenalo, že prostrednícvom banky poslala 3 x 200 000 Eur, spolu 600 000 Eur do Arca Investment a zaistila si to zmenkami. Ak ideme teda veriť tomu, čo povedal Igor Matovič, stačí preukázať finančné transféry medzi manželkou I.Matoviča a firmou Arca investments.
Ak to Igor Matovič preukáže, je to plus-minus OK, ale ak nie, tak môžu vznikať rôzne iné vysvetlenia, špeciálne u ľudí, ktorí Matovičovi nedôverujú.
Áno, priznávam, že medzi nich patrím.
- pokrač...
 

 

sorry, skúsim toho A.Hlinu ešte raz:
V deň keď Slovensko kolabovalo manželka Igora Matoviča nakupovala zmenku od firmy Arca Investments. Tomu sa hovorí Poker Face. Viete, čo sa dialo 8.4.2020? Začalo platiť obmedzenie pohybu osôb v rámci okresov cez Veľkonočné sviatky. Policajti na hraniciach okresu robili kontroly. Slovensko kolabovalo. Doprava určite. Do Bratislavy sa v zásade nedalo dostať. Minister Sulík natáčal videá v aute s poznámkou, že je to šialené. Pamätáte ten chaos? Asi áno. A ešte niečo sa dialo v tento deň.
Manželka I. Matoviča kupovala ďalšiu zmenku od firmy Arca Investments. Tak to tvrdí I. Matovič. Tak tomu sa hovorí Poker Face.
Warren Buffet je v porovnaní v zásade len obyčajný predavač čínskych sandálov na trhovisku. Hovorí sa, predávaj, keď hrá muzika, kupuj, keď je v uliciach krv. To je základná investičná stratégia burzy. V ten deň veľa tomu nechýbalo, ľudia boli vystrašení, nahnevaní, bol obrovský chaos. V ten deň bola aj škaredá streda pred Veľkou nocou a aj v takýto deň niekto rozmýšľa, kde kúpiť dobrú zmenku.
Formality s kúpou zmenky asi nemohla ísť vybaviť do Bratislavy, tam sa nedalo dostať, neviem či Arca Investments má pobočku v Trnave alebo možno to celé riešili cez kuriéra. Netuším, ako sa to celé overovalo u notára. Ktovie?
Každopádne však samotný nákup zmenky musel prebehnúť cez banku. Keď je v uliciach chaos, akcie klesajú, vtedy investičáci s kamennou tvárou nakupujú akcie firiem a očakávajú rast, keď sa to ukľudní.
Nakúpiť však zmenky od predĺženej spoločnosti so základným imaním 100 000 Eur v celkovej hodnote 600 000 Eur v čase, keď je obava, že sa ekonomika zrúti, v čase, keď sú hotely, gastro zavreté a spoločnosť, od ktorej zmenky kupuje má veľkú časť svojich aktív práve v tomto segmente, považujem za viac ako len odvážnu investičnú stratégiu. Ale môžem sa mýliť.
Som už naozaj opatrný v tom, čo na Slovensku je možné a čo nie. Igor Matovič včera na tlačovke hrozil, že jeho sa zlodeji Fico a Pellegrini nemajú čo pýtať, kde jeho žena investuje peniaze. Ok. A ja môžem? Ja som nikomu nič neukradol a ani sa nechystám. Fakt ma zaujíma, ako táto transakcia prebiehala.
Naozaj na tom príbehu dosť veľa vecí nesedí. Firma Arca Investment je matkou okrem iného aj dcérskych firiem Arca Capital Slovakia, či Arca Capital Funding.
Investičné zmenky ponúkala len Arca Capital Funding. Ono to má význam aj z taktických dôvodov. Dcéry chránia matku. Ak teda p. Matovičová nakupovala zmenky priamo od matky, bol to nejaký VIP produkt, resp. produkt pre VIP klientov? Pripusťme, že pani Matovičová si kúpila zmenky.
V tomto prípade by to znamenalo, že prostredníctvom banky poslala 3 x 200 000 Eur, spolu 600 000 Eur do Arca Investment a zaistila si to zmenkami. Ak ideme teda veriť tomu, čo povedal Igor Matovič, stačí preukázať finančné transféry medzi manželkou I.Matoviča a firmou Arca investments.
Ak to Igor Matovič preukáže, je to plus-mínus OK, ale ak nie, tak môžu vznikať rôzne iné vysvetlenia, špeciálne u ľudí, ktorí Matovičovi nedôverujú.
Áno, priznávam, že medzi nich patrím.
...pokrač...
 

 

.......
Arca Capital Funding sľubovala výnosy 6 % per annum. Ak niekto vložil 10 miliónov Eur do Arca capital funding na rok, tak by mal mať výnos za rok 600 000 Eur (3x 200 000). Igor Matovič povedal, že jeho žena nikdy nemala vložené jedno jediné Eur vo firme Arca Capital alebo Arca Capital Slovakia. Je potrebné povedať, že firma Arca Capital neexistuje, takže nemala vložené jedno jediné euro vo firme Arca Capital Slovakia, ešte však existujú v rámci skupiny Arca aj iné firmy, napr Arca capital funding /tá ponúkala investičné zmenky/ Arca Capital finance group, Arca Investment, ale aj iné spoločnosti. Ak teda Matovič nepreukáže, že zmenky manželka naozaj kúpila, môže byť na preskúmanie relevantná aj táto alternatíva:
Investor si istinu, svojich 10 miliónov z jednej zo spoločností Arca skupiny vybral a s dlžníkom sa dohodol, že výnos z tejto transakcie mu zaplatí cez inú firmu a zaistené to bolo/je cez tri zmenky.
Dôvod? Bude to tak menej okaté v týchto pohnutých časoch?
„Hovorca“ investora možno preto nereagoval hneď na novinárske otázky, ktoré sa zjavili, lebo potreboval vedieť, ako to je všetko "poupratované", aby sa mohol s kamennou tvarou postaviť na tlačovku a vyskúšať scenár ako na diplomovke.
Igor Matovič má teraz jedinečnú šancu zatvoriť ústa tým neveriacim Tomášom, tým nešťastníkom, ktorí neuverili v jeho predurčenosť. Tým, ktorí nemajú k nemu dôveru.
Nech zverejní zmenky a transakciu prevodov finančných prostriedkov a je v zásade po kauze. Ak nie, tak nech sa nečuduje. Nie všetci sme tu svedkovia Matovičovi.
 
Hodnoť

 

Dobre im tak keď sú ......í!!!
 
Hodnoť

 

A takychto rychlokvasenych developerov je pozehnane. Uz som zachytil aj kadejeke rumours o proxente...
 

proxenta dávala dlhopisy

za 8% pre retailovych klientov, to je na dnešnú dobu brutalna suma, chvíľu som bol nalomeny že by som do toho dal nejaký ten peniaz, našťastie som si prečítal že chce na Kube vyrábať nejaké cukrovinky a potom rozhovor v nejakom ženskom časopise s generálnym riaditeľom, že on nie je suchý chlapec cez čísla a bolo mi jasné koľká bije :)
 

 

Stojí za fabrikou na výrobu tyčiniek v Galante...
 
Hodnoť

Vizualizácie ponúkaných developerských

projektov, to má asi takú dôveryhodnosť ako fotka Lolitky na lacnej zoznamke.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie z ekonomiky