Nevyčerpateľná energia ich ženie do viacerých nových projektov. Neustále hľadajú výzvy. Keď rozprávajú o svojich študentských zážitkoch, používajú anglické výrazy. A človek im pomaly prestáva rozumieť. Takisto ako oni nikdy nerozumeli tým, ktorí svoje šance študovať v zahraničí nikdy nevyužili. Ľudí, ktorí vyštudovali najprestížnejšie svetové univerzity, tak spoznáte na Slovensku veľmi rýchlo.
Keď sa mladý študent gymnázia P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne na začiatku deväťdesiatych rokoch rozhodol ísť študovať do Ameriky na Stanfordovu univerzitu, znelo to ako bláznovstvo. O to väčšie, keď svoje rozhodnutie odôvodnil aj tým, že San Francisco a Kalifornia sú „cool“. Seriály ako Baywatch a Beverly Hills 902 10 prezentovali typický sterilný a krásny americký sen a navyše tam vznikla skupina The Doors. A akoby len mimochodom hovorí, že Stanford je aj špičková škola, ktorá nepretržite bojuje s Harvardom o svetové prvenstvo.
Občas zdanlivé bláznovstvo však môže byť v skutočnosti veľmi rozumný nápad. A keď si človek za ním ide a nepočúva zhrozené okolie, zrazu sa ocitne medzi študentmi na jednej z najprestížnejších univerzít sveta. A možno raz bude sedieť po boku ministra financií ako jeho pravá ruka a debatovať na samitoch Európskej únie s bývalým francúzskym prezidentom Jacquom Chiracom, talianskym prezidentom Silviom Berlusconim či britským expremiérom Tonym Blairom. A tí, ktorí Martina Bruncka považovali zo začiatku za blázna, dostali šachmat.