V práci sa často zdržujeme väčšinu dňa, a tak je vhodné, aby tam bolo čisté a príjemné ovzdušie. Také, ktoré by čo najviac pripomínalo prirodzené podmienky ako počas aktivít v prírode. Klasické hygienické úkony na to naozaj nestačia.
Miestnosti, v ktorých je odstránená každá nečistota, ale vzduch je bez vône, sterilný a suchý až tak, že po dlhšom pobyte pocítime škriabanie v krku, ideálne asi nie sú. „Dýchací“ aj optický komfort sa však dá zvýšiť rôznymi spôsobmi.
ČISTIČKA VZDUCHU. Nielen vo vykurovacej sezóne, ale aj s príchodom teplejších dní je vzduch čoraz suchší. Obsahuje tiež viac častíc prachu, peľové zrnká, výlučky roztočov, spóry plesní alebo živočíšne alergény od hmyzu či domácich zvierat. Takéto znečistenie, ktoré sa neustále víri nielen po uliciach, ale aj na pracoviskách, znižuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchame, a môže priniesť zdravotné ťažkosti. Teraz sa táto situácia objavuje oveľa skôr vďaka otepleniu a už apríl sa stal „mesiacom alergie“. Nežiaduce a zdravie ohrozujúce vzdušné prímesi dokážu účinne odstrániť iba vysávač s kvalitnou filtráciou a vysokým sacím výkonom a čističky vzduchu. Kým prvý zo spotrebičov je už od svojho vzniku spojený s bojom proti prachu, o čističke vzduchu má stále mnoho našich pracovísk nedostatok kvalitnejších informácií. Úlohou čističky vzduchu je filtrovanie škodlivých látok, akými sú spóry plesní, peľ, dym alebo prach. Rozdiel medzi čisteným a nečisteným prostredím zistíme hneď po príchode do práce, pričom hluk čističiek je ľudským uchom takmer nerozoznateľný. Rovnako je prijateľná spotreba energie – nepresiahne náročnosť obyčajnej žiarovky, pri najnižšom výkone 20 wattov, v maxime 70 wattov.