Postavia v Bratislave jeden z najvyšších mrakodrapov v Európskej únii? Ak plány J&T Real Estate (JTRE) prejdú cez povoľovacie konania, tak je to pravdepodobné.
Developer predložil úradom urbanistickú štúdiu zóny, ktorá v lokalite bratislavského downtownu počíta s výstavbou dvoch ďalších mrakodrapov.
Ide o štúdiu pre účely zmien územného plánu. Ak by prešli cez mesto, v Bratislave by mohol vyrásť mrakodrap s výškou 260 metrov. Bol by o 92 metrov vyšší ako prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.
Zmena projektu
O tom, že jedna z najväčších slovenských developerských skupín plánuje výstavbu druhého mrakodrapu informoval INDEX ešte koncom minulého roka. Na sociálnych sieťach sa vtedy objavila maketa s novou výškovou budovou v lokalite Mlynské nivy, kde J&T Real Estate (JTRE) plánoval projekt East Tower.
Ešte v roku 2019 JTRE predložil úradom zámer, ktorý počítal s tým, že na križovatke ulíc Košická a Pribinova, na mieste bývalých tlačiarní Versus, postaví administratívno-kongresové centrum s 26 nadzemnými podlažiami.